Snášíte špatně teplo? Poradíme vám, jak přežít léto!

Žijeme v době, kdy jsou rozdíly mezi ročními obdobími téměř setřeny. V zimě téměř nemrzne a jaro se skoro proměnilo na léto. Naše země se přesunula z mírného pásu podnebí do tropického. Teploty čím dál víc stoupají a nám nezbývá nic jiného, než se tomuto trendu přizpůsobit. Přitom na zvládání vysokých teplot má každý svoji ověřenou taktiku. Někdo nevychází raději vůbec z domu, jiní si připravují chladivé drinky. Máme pro vás ale lepší nápady, jak toto náročné období přečkat!

První a zároveň nejúčinnější variantou je klimatizace do bytu Elmontech. Obzvláště pokud nemáte dům či byt z cihel, jistě zažíváte opravdu pekelné teploty. Klimatizace vám s tímto problémem může pomoci. Větrat se nedá a tak se opravdu hodí mít doma přístroj, který zaručí proudění vzduchu a ze kterého fouká příjemný a chladný vítr. Výhodou klimatizace je i možnost topení. V zimě ji tak můžete snadno využít i na topení. Navíc některé přístroje dovedou čistit vzduch a filtrovat prach, což ocení především alergici a astmatici.

klimatizace na stěně

Pokud si myslíte, že na klimatizaci nemáte dostatek peněz, nebo se vám jen nechce dělat díra do zdi, pravděpodobně by vám mohla vytrhnout trn z paty přenosná klimatizace. Jedná se o menší přístroj, který je podstatně levnější, ale neméně účinný. Můžete si ji libovolně přesouvat z místnosti do místnosti a dle potřeby volit teplotu.

nohy v bazénu

Další možností, jak se v létě ochladit je pořídit si bazén. Nicméně tato varianta má oproti předešlé, řadu nevýhod. Voda sice příjemně osvěží, nicméně musíte myslet i na to, že na bazén je zapotřebí mnoho místa a ne každý má zahradu a možnost si zde postavit bazén. Pokud přeci jen patříte mezi ty šťastlivce, kteří si jej mohou dovolit, musíte počítat i s pravidelnou a poctivou údržbou – kdybyste ji zanedbávali, mohla by se vám voda zkazit a ve vodě byste pravděpodobně stejně plavat nemohli.