Jaké oblečení budete potřebovat pro letní miminko a jaké naopak pro zimní? Poradíme vám

Termín plánovaného příchodu vašeho miminka se rychle blíží. Samozřejmě jako každá nastávající maminka chcete mít všechno připravené. Postýlka a přebalovací pult jsou na svém místě a zbývá doladit oblečení. Jaké pořídit a jaké je naopak zbytečné?výběr_oblečení

Letní miminka

Pokud čekáte miminko na jaře nebo v létě, pořiďte mu alespoň šest body s krátkým rukávem a šest body s dlouhým. Co jsem v létě ocenila, byl overal s krátkými nohavicemi – pohodlné oblékání, rozepínání mezi nožičkami, takže přebalování je hračka a materiál bavlna, tedy příjemné i pro vašeho prcka. Pořiďte i lehkou čepičku kvůli větru. Budete potřebovat také nějaké tepláky či leginy a kabátek pro chladnější dny. Na spaní můžete zvolit polo dupačky nebo overal, uvidíte, co vašemu miminku bude vyhovovat. Pokud nevíte, kde shánět oblečení pro vašeho potomka, podívejte se na kojenecké oblečení https://www.kojeneckeobleceni.cz/.

Zimní miminka

Pokud vás čeká začátek mateřství v zimě, budete potřebovat o něco více věcí než v létě. Body s krátkým rukávem jsou zbytečná, postačí s dlouhým. Určitě nezapomeňte na punčochy, jsou opravdu praktické. Obecně jsou holčičky zimomřivější na rozdíl od chlapečků, ale není to pravidlo vždy. V zimě určitě budete potřebovat kombinézu – ideálně dvě na prostřídání.Zimní_oblečení Dávejte si pozor, aby měla kombinéza uzavřené nohavice i rukávy, protože oblékat malému dítěti rukavice není úplně snadné. Pořiďte si nějaké teplé capáčky, doporučuji na suchý zip kolem kotníku, alespoň se vaší ratolesti nebudou svlékat a vy nebudete neustále hledat ztracenou botičku. Vybrat správnou čepici, bude trochu oříšek, vřele doporučuji se zavazováním pod bradou, pěkně drží. Určitě vše najdete na kojenecké oblečení https://www.kojeneckeobleceni.cz/.

Pár rad na závěr

Nezapomeňte, že všechno oblečení pro nejmenší musíte dvakrát vyprat a vyžehlit kvůli impregnačním přípravkům, které se běžně používají, a vaše miminko by mohlo mít alergickou reakci. Zvolte si prací prostředek a neměňte ho alespoň prvních pár měsíců – samozřejmě kdyby vašemu dítěti nevyhovovalo, zvolte jiný (šetrnější). A především si mateřství užívejte. Stojí to za to.