Dlouhá cesta k trvale štíhlé postavě – které potraviny vám pomohou?

Snaha vypadat štíhle nás umí donutit vyzkoušet nejrůznější diety. Ne všechny ale fungují, zvláště pak ty krátkodobé mají mnoho nástrah. Jak tedy zhubnout?

Dlouhá cesta k trvale štíhlé postavě – které potraviny vám pomohou?

Lidí, kteří nejsou spokojení se svou postavou je stále hodně. Mnoho z nich s tím nic nedělají, jsou i takoví, kteří naopak zkoušejí všechno možné, jen aby se přebytečných kilogramů zbavili. Cesta ke štíhlé postavě, která už se nezmění, ale není úplně snadná. Právě naopak, cestou k vysněnému cíli si musíme projít mnohými nástrahami, abychom si cestu usnadnili, snažíme se občas držet zázračné rychlé diety, které slibují magický úbytek váhy za krátkou dobu. Většina z nás už ale pochopila, že tohle ta správná cesta není. Jak se tedy dá zhubnout trvale, s chutí a bez nežádoucího jojo efektu?

pexels-photo-3756498

Vsaďte na ty správné potraviny

Klíčem k úspěchu je správně složený a vyvážený jídelníček. Jenže jaké potraviny do něj ideálně zařadit? Vybírejte vždy takové potraviny, které jsou výživově hodnotné. Že by mělo jít zejména o zeleninu asi netřeba dodávat, jenže pouze o zelenině dieta není. Naučte se jíst také maso, zejména libové maso a také ryby. Také vajíčka jsou během dietního režimu velmi vhodná a opravdu nevěřte fámám, že tomu tak není. Naopak vejce by měly tvořit základ jídelníčku a konzumovat bychom je měli zejména ráno na snídani.

Vyzkoušejte také luštěniny, výživově hodnotné jsou pak třeba fazole mungo – samozřejmě naklíčené. Ani sýry nezatracujte a vybírejte je hodně kvalitní. Když pak vynecháte potraviny jako jsou uzeniny nebo smažené jídla, máte na půl vyhráno. Pomoci můžete i svému metabolismu, který je pro hubnutí nesmírně důležitý. Popíjejte zelený čaj a pokud snesete pálivé, jídlo obohaťte o chilli papričky. Dostatečný pohyb je pak už jen třešničkou na dortu.

pexels-photo-1740902

Potřebujete to?

Začít jíst zdravě bychom měli všichni. A je úplně jedno, zda se snažíme zhubnout nebo ne. Na tom až tolik nezáleží, protože každý z nás a každý organismus jistě uvítá změnu ve formě zdravějšího jídla. Pokud chcete zhubnout, budete se muset trošku více snažit a jíst pravidelně v malých porcích. Ale skutečně potřebujete hubnout? Na tuhle otázku vám odpoví BMI výpočet. A nezapomeňte, že hubnutí začíná už ve vaší hlavě. Pokud nejste přesvědčeni o tom, že skutečně zhubnout chcete, můžete se snažit a stejně vám to nebude moc platné.

Štíhlá postava není všechno, důležité je cítit se ve svém těle vždy dobře.