Mám si platit internet v mobilu?

Na rozšíření smartphonů samozřejmě nejpohotověji zareagovali mobilní operátoři. Ještě dříve, než měl šanci být chytrý mobilní telefon představen širší veřejnosti a také důsledně vysvětleno, čeho všeho je a není schopen, ho už mobilní operátoři zvesela prodávali a např. na problém nevypnutých dat, kdy telefon neustále stahuje nové aktuality, a Vy platíte, jak si zapomněli upozornit.
iphone 6 černý
Dnes už má však chytrý telefon opravdu každý a není snad nikdo, kdo by si s ním nevěděl tady a telefon by ho nějak dokázal “nachytat“. Přesto stále dost lidí se brání představě internetu v mobilu. Má internet v mobilu svoje klady i zápory?

Výhody internetu v mobilech

Jako největší klad je udáváno to, že budete neustále “online“. Což samozřejmě přináší řadu výhod. Není nad to, když si mimo domov najednou vzpomenete, že pojedete do vzdáleného města a chtěli byste vědět, kdy Vám jede autobus.

Na internetu to okamžitě najdete, pokud se samozřejmě vyskytujete na místě, kde je signál. Můžete být neustále na sociálních sítí, tudíž nebudete vyčleněni z kolektivu svých přátel – můžete neustále přidávat nesmyslné fotky na Snapchat, fotografie Vaší kávy na Instagram či si prostě jenom psát s ostatními na Messengeru.
focení smartphonem

Teď už trochu seriózněji, výhody internetu v mobilu:

· Používání navigace
· Možnost si kdykoli a cokoliv najít
· Většinou slušná rychlost internetu
· Nemusíte být vázáni na prostředí, kde se vyskytuje – signál wi-fi Vás už zajímat nemusí

Nevýhody internetu v mobilu

Pravděpodobně dost lidí nepřekvapí, že to, co je výhoda, je vlastně i nevýhoda – být neustále “online“. Člověk je dnes sice naučen na zcela jiný životní styl, než který vedl třeba před 10, nebo 15 lety, přesto stále více lidí je frustrovaných z neustále přítomnosti internetu. Pokud si budete platit internet v mobilu, budete opravdu dostupní už kdykoli a kdekoliv a nejspíš nebudete mít doopravdy možnost užít si klidu bez internetu.

Nevýhody internetu

· Cena (sice závisí na mnoha faktorech, přesto úplně levné to není)
· Množství dat (pravděpodobně si za pomocí dat každý večer film nepustíte)
· Neustálá dostupnost na internetu