Gigant mezi sociálními sítěmi

Facebook je sociální síť, což je služba na internetu, která by se dala nazvat hitem 21. století – její oblíbenost a rozšířenost úzce souvisí s rozšířením internetu samotného, protože lidi na něm od začátku hledali zábavu a možnost spojit se s druhými.
facebook logo
Na sociálních sítích máte mnoho možností, např.:
· Mít vlastní profil (může a nemusí být placený, různá míra využití osobních údajů, veřejný x soukromý…)
· Chatovat s ostatními
· Poskytovat různé informace o své osobě (od oblíbených filmů, knih, citátů až třeba po oblíbenou barvu a jídlo, které jste měli včera k obědu)
· Sdílet videa, fotografie a jiné zážitky
· Mezi nejznámější a momentálně celosvětově největší sociální sítě patří Facebook.
facebook přihlášení

Informace a zajímavosti

Facebook jako takový vznikl 4. února 2004 na univerzitě Harvard – zakladatelem je bývalý student Mark Zuckerberg. I když to nikdo ze začátku nepředpokládal a původní využití mělo pokrývat jen potřeby studentů Harvardu, Facebook se rozšířil celosvětově a v roce 2015 (tedy 11 let od svého vzniku) měl přes 1,5 miliardy aktivních (!) uživatelů.

První rozšíření sítě bylo pro ostatní studenty univerzit (první v Česku byla Masarykova univerzita v Brně), následovaly firmy a dva roky od svého vzniku si účet na Facebooku mohl založit kdokoli starší 13 let, při čemž tato pravidla platí až dodnes.

Přestože ještě nebyl masivně známý, už v roce 2007 byl 7. nejnavštěvovanější stránkou světa a poměrně rychle se začal rozšiřovat nejenom mezi obyvatele USA, ale do celého světa. Největší “facebookové boom“ nastalo na přelomu roku 2009 a 2010, kdy Facebook měl doopravdy už téměř každý. Tehdy byl i poprvé přeložen do češtiny. Dnes je Facebook přeložen do rekordních 84 jazyků.

Každý týden přibyde 220 miliónů fotek, na které takto Facebook získává právo – může s nimi dále nakládat. Uživatelům se každý týden zobrazí přes tři miliardy fotek a každou sekundu více než 550 tisíc snímků. To už je hezká suma, že?