Vyzkoušejte jeden z nových netradičních sportů

Už tě nebaví hrát fotbal nebo jezdit na kole? Zkus něco nového a nauč se jeden z netradičních sportů. Už si slyšel o slackline nebofrisbee ultimate? Že ne, tak to hodně rychle naprav a po přečtení článku, honem rychle nastuduj podrobněji pravidla, sežeň kamarády a parťáky a běž ven či do haly vyzkoušet jeden netradiční sport. Nebo klidně všechny.
Frisbee Ultimate
Frisbee Ultimate – vžijte se do role psa
Frisbee Ultimate je kolektivní týmová hra, které se účastní většinou dva týmy o sedmi hráčích a hraje se s plastovým diskem zvaným frisbee. Cílem hry je získat co nejvyšší počet bodů. Ty družstvo získá tak, že dostane disk do koncové zóny soupeřů. Tímto trochu připomíná rugby. Nicméně s diskem nemůžete chodit, skákat ani běhat a dostat se do zóny musí pouze házením.

Slackline – moderní provazochodectví
Možná už jste v létě v parku či v lese mezi stromy viděli natažené zvláštní lano, po kterém hopsal člověk. S velkou pravděpodobností vykonával slackline – velmi oblíbený, ale málo známý sport. Jedná se o balancování, chůzi, akrobacii a skákání na laně neboli popruhu, který je velmi pružný.
dívka při provazochodectví
Ve slacklinu existuje mnoho disciplín a triků, které se můžete naučit. Oblíbený je tzv. highline, kde je lajna (jak se popruhu říká) upevněna vysoko nad zemí, například mezi věžemi nebo skalními masivy. Sport vznikl v Yosemitském národním parku, ale rozšířil se hojně i u nás. Světový rekord za nejdelší slackline drží Čech Danny Menšík, který přešel 380 metrů. Rekord je z roku 2013, takže možná nejvyšší čas jej překonat co vy na to?

Wallyball – spojení volejbalu a squashe
Půjdete-li hrát volejbal na squashový kurt, bude se jednat o novou sportovní hru, tzv. wallyball. Potřebujete pouze kurt na squash, volejbalový míč a nataženou síť uprostřed kurtu. Cílem hry je odbít míč na druhou stranu sítě. To musí udělat maximálně na tři pokusy a může při tom používat stěny.

Podobných nově vzniklých sportů existuje spousta. Stačí pořádně pátrat, pokud vás nic z výše zmíněného nezaujalo. Věřím však, že si i vy najdete vaši srdcovku v netradičních sportech.