S puzzle na věčné časy

Oblíbená skládačka Puzzle se vytváří rozřezáním tvrdého obrázku lupénkovou pilou nebo laserem. Puzzle se skládá z jednotlivých dílků, které do sebe přesně zapadají, a po správném složení vytvoří předem daný tvar, nebo obraz. Oblíbené jsou také puzzle, kdy jsou jednotlivé dílky skládačky dílky tvarované tak, aby po jejich složení místo rovného obrázku  z nich vznikla koule. Puzzle, které jsou určeny dětem, jsou tvořeny jen z několika dílků, ale mohou být puzzle, které tvoří dílky v počtu i několika tisíců.

Poprvé spatřilo světlo světa již v osmnáctém století

Tato oblíbená skládačka z tvarovaných dílků byla snad poprvé vytvořena již v osmnáctém století. První puzzlíky se vyřezávaly lupenkovou pilou ze dřeva, ale v dnešní době se puzzle již vyrábějí snadnějším způsobem z kartonu, který je potom rozřezán na jednotlivé dílky pomocí laseru. Dnes už můžeme skládat puzzle všech tvarů i velikostí. Výrobci hraček se předhánějí v tom, kdo vymyslí originálnější a neotřelejší skládačku, kterou si oblíbily již celé generace.

S fantazií a hravostí

Zákazníci si již v obchodech mohou vybírat z nepřeberného množství nových a originálnějších skládanek, které jsou na trhu dostupné. Nalézt a koupit se dají puzzle z rozličných materiálů, jako je nejenom karton, ale i plast, polyester, dřevo, anebo polystyrénová pěna. Potom jsou zde puzzle nejrozličnějších tvarů, ale i povrchových úprav.

Jsou to například:
·         Panoramatické puzzle
·         Vertikální puzzle
·         Svítící puzzle
·         Metalické puzzle
·         Foto mozaikové puzzle
·         S extra velkými dílky puzzle
·         Puzzle s netypickými dílky
·         Puzzle neobvyklého tvaru
·         Puzzle oboustranné
·         S prostorovým efektem
·         Puzzle magnetické
·         Elektronické interaktivní puzzle
·         Puzzle knihy
·         Pěnové a kobercové puzzle
·         Posuvné puzzle
·         3D prostorové puzzle

Pokud chcete jinou variantu puzzle, než jsou klasické stolní skládačky a dáváte přednost hrám na počítačích, i zde lze najít nepřebernou škálu logických puzzle her.