Otravné čištění žaluzií


V každém domově je čas od času nezbytné provést úklid, který se zaměří i na ty méně viditelná místa a oblasti, které nečistíme tak často. Patří k nim i žaluzie, které se převážně nečistí jen tak v průběhu úklidu, ale zpravidla jenom v momentě, kdy se myjí okna. Ovšem někdy ani tehdy a o to horší je pak pohled na nich, který je zarážející a přinutí vás pustit se do jejich vyčištění – ať to stojí, co to stojí.
lampa v rohu

Klasické kovové žaluzie

Vlastní jich v domácnosti ještě drtivá většina lidí. Jsou takovou klasikou, která neurazí a je původní součástí oken, které doma vlastníte. Co je však potřeba udělat, aby byly od pohledu naprosto dokonalé?
–       Jednou nebo dvakrát za rok je potřeba, abyste jich zcela odmontovali a umyli ve vaně nebo sprchovém koutě. Pokud se k tomuto kroku rozhodnete v létě, využít můžete i prostory zahrady, kdy je spláchnete hadicí. Díky proudu vody se dostanete na místa, která jsou těžko dostupná a postaráte se o to, aby byly vaše žaluzie perfektně čisté.
–       Při zcela běžném úklidu se nevyhnete tomu, že se na nich usazuje den co den prach, který jen tak neumyjete. Existují však speciální pomůcky, které jsou určené k čištění žaluzií i v době, kdy okna právě neumýváte. Najdete jich nejen na internetu, ale i v domácích potřebách.
–       Při samotném mytí oken je potřeba, abyste vaše žaluzie přivedly k bezchybnosti jako první. Dejte si záležet na jejich důkladném čištění a v okamžiku, kdy vám září a jsou krásně čisté, jich zvedněte nahoru a věnujte se dál už vašim oknům.
obývák seniorů

Vertikální žaluzie

Tento typ žaluzií má vynikající výhodu v tom, že na nich není patrné, jestli jsou čisté nebo naopak zaprášené. Ovšem nenechte se zmást, pokud jich nečistíte a nezbavíte pravidelně prachu, rozhodně čisté nebudou.
K jejich údržbě budete potřebovat udělat činnost, kterou praktikujete prakticky denně. Nejlepší možnou pomůckou, která se postará o to, aby byly bezchybné a čisté je vysavač. Nastavte si ho na nejnižší výkon a opatrně a zlehka vysajte každou žaluzii zvlášť.
A uvidíte, že výsledek bude stát za to a značně vás překvapí.