Nejbohatší žena světa

Koncem loňského roku zemřela ve věku krásných 94 let Liliane Bettencourtová, jejíž rodné jméno bylo Liliane Henriette Charlotte Schuellerová. Před svou smrtí to byla nejbohatší žena a desátým nejbohatším člověkem na světě. Pokud chcete být úspěšní v podnikání, určitě byste její osud měli znát pro vlastní inspiraci.
Pokud Vám její jméno nic neříká, dost možná Vám pomůžeme, pokud přiblížíme, že se jedná o bývalou majitelku francouzské kosmetické firmy L´Oreál. Tuto firmu v roce 1957 zdědila a stala se tak bohatou ženou.
dívka v červeném
L´Oreal nabízí expertní péči a produkty na potřeby vlasů a všechny typy pleti. Nabízí také dekorativní kosmetiku pro každou příležitost. Tváří L´Oreal se v průběhu desetiletí stalo mnoho celebrit.
Samotnou firmu L´Oreál založil její otec Eugéne Louis Schueller, který byl francouzský chemik německého původu. Zřejmě sám ani netušil, jak velmi bude jeho firma v budoucnosti úspěšná.
 kosmetika na líčení očí

Když někomu spadne bohatství do klína

No jo, pomyslíte si, vždyť jí spadlo neuvěřitelné bohatství do klína. Ale nebylo to tak snadné. V padesátých letech dvacátého století totiž vůbec nebylo snadné být ženou a obstát v mužském světě.
A v tom spočíval její úspěch. Nebála se postavit mužské konkurenci. Ne snad, že by představovala feministickou vlnu. Spíše se snažila pochopit mužské myšlení, jejich uvažování, kterému se také říká lineární způsob myšlení, což znamená komunikovat jasně, říkat, jak jdou jednotlivé kroky za sebou. To zní velmi jednoduše, ale pro ženy je to dost obtížné, když vezmeme v potaz skutečnost, že máme sklony k zabíhavosti a přesně strukturované kroky, to je často nad ženské možnosti. Také je podle Charlotte Schuellerové mít vždy připraveny argumenty.
Úspěšný byznys jde často ruku v ruce s altruismem a nejinak je to také v tomto případě. Liliane Bettencourt založila nadaci Bettencourt Schueller Foundation, která pomáhá s realizací projektů v oblasti kultury, zdravotnictví a humanitární oblasti.