Jak přivést dítě na chuť sportu

Velmi mnoho dětí trpí nadváhou nebo obezitou. Pokud pomineme ty, které to mají ze zdravotních důvodů, zůstávají nám tady ti, kteří to mají díky málo tělesnému pohybu. To je způsobené dobou, které vládnou počítače, notebooku a chytré telefony.  Pokud patříte mezi rodiče, kteří to chtějí změnit, neměli byste na nic čekat. Existuje pár rad, které Vám pomohou dostat líné dítě do sportovní aktivity a pokud do toho zapojíte celou rodinu, může se z toho stát velmi příjemně strávený sportovní zážitek. A nezáleží, zda jste z města nebo vesnice.
 sportovní žabičky

Zapojte se celá rodina do sportovních aktivit

 
Nechtějte po dětech mistrné výsledky. Zkuste raději sportovat celá rodina. Stačí vybrat sport, který mohou dělat všichni členové rodiny. A přidanou hodnotou je to, že všichni společně trávíte volný čas. Nebo dítěti najděte aktivitu, která Vás také baví. Pokud rádi fandíte fotbalu, přihlaste dítě na fotbal a vždy navštěvujte a podporujte dítě jak na tréninku nebo zápase.
 míč Adidas

Základní sportovní průprava je základ

 
Bez základní sportovní průpravy dítě do žádného sportu, kterému by se mělo věnovat intenzivněji, nedávejte. Raději ho základ, který spočívá v hodu míčem, kotrmelci, skoku do dálky, běhu nebo cvalu naučte třeba i nějakou hravou formou. Jeho následný vstup do světa sportu bude poté mnohem jednodušší.
 

Připravte se na odpor ze strany dítěte

 
I dítě může mít své dny, kdy se mu prostě na trénink nebo společnou sportovní aktivitu nebude chtít jít. Hlavně buďte pevní a neoblomní. Vysvětlete mu co je píle, odříkání a zodpovědnost a to stylem, který přísluší jeho věkové kategorie. U těch menší dětí určitě se nebojte využít nějakých přirovnání z říše pohádek.
 

Svěřte dítě profesionálům a nepřepalte začátek

 
Spousta sportu lze dělat už ve velmi útlém dětském věku. Ale samozřejmě za předpokladu, že to dítě baví. Pokud jeví nelibost, nulové nadšení a neochotu sport provozovat, dítě do sportu nenuťte. Na druhou stranu dítě podporujte v tom, co jim jde a co je baví. Pokud Vás sport nebaví, neváhejte oslovit profesionály, kteří dětem dají správnou pohybovou průpravu.