KYSELINA HYALURONOVÁ – zázrak moderní kosmetiky

Látka pod tím to názvem se nachází v našem organismu, a tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty.
Je součástí pojivových a nervových tkání, nachází se v kůži a ve velkém množství bychom ji našli také v očním sklivci.
Kromě lékařství (hojení jizev, popálenin, kožních vředů) a farmaceutického průmyslu (oční kapky, roztoky na kontaktní čočky) se stala velmi oblíbenou také v průmyslu kosmetickém.

Jak je v posledních letech známo, můžeme tuto LÁTKU objevit téměř ve všech výrobcích moderní kosmetiky. PLEŤOVÉ MASKY, SÉRA, KRÉMY NA OBLIČEJ i VLASOVÁ či NEHTOVÁ KOSMETIKA, tady všude tento zázrak najdeme.

Je oblíbená pro své hojivé účinky, maximálně hydratuje povadlou pleť, ALE vrásky vyhladit neumí. Nepodporuje totiž tvorbu kolagenových a elastinových vláken v pleti, avšak dokáže vyplnit prostor mezi nimi. S přibývajícím věkem v našem těle a tedy i v pleti kyseliny hyaluronovéubývá, pleť se více vysušuje a ztrácí svoji původní pružnost, proto je dobré ji dle odborníků do pokožky zpět doplňovat, pomocí již zmiňovaných kosmetických přípravků.

Tolik v kostce o této kyselině hovoří odborníci a jimi psané časopisy a publikace.  
Jelikož jsem trochu zvědavá a náhoda mi malinko přála, dostaly se ke mně vzorky oleje, séra a krému s obsahem této kosmetické a pro mé tělo jistě důležité a potřebné „lahůdky“ A proto, že jsem zletilosti dosáhla již více než před dvaceti lety, jala jsem se přípravky osobně vyzkoušet.

Netestuji zatím dlouho, ale jsem docela pozitivně překvapena. Sérum je velice příjemné, bez jakékoliv parfemace a výborně se do pokožky vstřebává – jak radí odborníci – lehkým poklepáváním ho vpravuji do své bez tak věkem unavené kůže, zejména okolo očí. A dokonce se mi zdá, že vidím výsledek! Pokožka je vláčnější a kruhy pod očima se malinko ztrácejí (snad to není jen moje zbožné přání).

Velice jsem si také oblíbila jemný okurkový krém s přídavkem této kyseliny, který není mastný, krásně se vstřebává, má příjemnou vůni a mé pokožce, jak se zdá velmi vyhovuje. Určitě si koupím větší balení.
Ještě bych ráda vyzkoušela krém, přímo určený pro okolí očí a budu velmi zvědavá, zda to s mými letitými kruhy pod očima něco udělá.

Myslím tedy, že má vlastní zkušenost s kyselinou hyaluronovou je prozatím velmi kladná, nicméně s výslovností tohoto slova, mám problém i nadále.