Jeden hot a druhý čehý

Muži jsou ženám v mnoha věcech tak vzdáleni a je jim těžké porozumět, ale přesto život bez nich je naprosto nepředstavitelný. Dámy nechápou, co je přitahuje na pivu, velkých autech nebo fotbalových utkáních. Prostě s nimi v životě nuda není a někdy, i když se sebevíce snaží, své drahé, něžnější polovičce se stejně nezavděčí. A tak milé dámy, berte je přeci jen trochu       s rezervou.
slabý muž
Muž jako kuchař a vládce kuchyně
To, že muži jsou výborní kuchaři, není vždy pravda, většina je ráda, když si uvaří čaj. Ale někdy dokáží za něčí pomoci i překvapit. Většinou tato činnost zůstává na ženách. Podle statistiky se přípravě jídla věnuje pouhých necelých pět procent mužů. Ale naštěstí přibývá těch, kteří jsou v kuchyni jako ryba ve vodě a svou drahou tak dokáží mile překvapit teplou večeří.
Muži a móda
Sledování módních trendů je pro většinu pánů naprosté tabu.
To, co na nich zaujme kromě oblečení, jsou boty. Nemusí to být zrovna žádný drahý kousek, ale měly by být čisté. S botami by měl ladit i pásek v kalhotách, pokud možno alespoň stejné barvy, když ne materiálu. Naprostým propadákem a průšvihem jsou pak obyčejné ponožky. K dlouhým kalhotám se hodí ponožky delší. To, co je naprostým módním prohřeškem, jsou ponožky v sandálech.
závodníci siluety
Oblek dělá muže a opravdu dobře padnoucí, nejlépe šitý na míru, udělá z muže společenského šviháka. Ale i tento dojem může zkazit drobnost jako je batoh.  Jestliže je už nějaké to zavazadlo nezbytné, pak je dobré sáhnout po kožené tašce.  Co k obleku neodmyslitelně patří, je kravata. Stačí dodržet jedno jednoduché pravidlo – kravata by měla dosahovat zhruba k opasku.
Problematické může být i nošení obuvi a vhodného oblečení, do přírody se hodí sportovní, do města lehce ležérní, na večerní příležitosti či do divadla společenské.
Je spousta věcí, kde muži ženám nestačí a kuchyně nebo móda jsou jen zlomkem z nich. Ale i tak jste, pánové, i když ne dokonalí, tak určitě nepostradatelní.