Bez chemických přípravků se při úpravě bazénové vody nelze obejít

Představte si, jak by to dopadlo, kdybyste rezignovali na používání bazénové chemie ve vaší nádrži? Jestliže už vás něco podobného někdy napadlo, ať už z toho důvodu, že byste si tak chtěli ušetřit práci, ušetřit peníze za nákupy chemických přípravků anebo se svým koupáním více přiblížit přírodě, tak na podobný nápad rychle zapomeňte. Stačí několik málo teplých dní a voda ve vašem bazénu se zbarví dozelena a už s tím nebudete moci dělat nic jiného, než celou nádrž vody vypustit, poté ji vyčistit a znovu napustit čistou vodu.
kapka vody nad hladinou
A všichni víme, že napuštění objemné vodní nádrže stojí nemálo peněz. Investice do přípravků bazénové chemie k údržbě dobré kvality bazénové vody se vám tak jednoznačně vyplatí. V umělých bazénech totiž nefungují přirozené samočisticí procesy tak jako v přírodních jezírkách, takže pokud rezignujete na údržbu bazénové vody chemií, špatně to dopadne.
klobouk u bazénu

Sázka na chlór je sázkou na jistotu

Vy si však možná z celé té velké záplavy chemických přípravků nedokážete vybrat ten pravý. V dnešní době si můžete vybírat hlavně mezi třemi hlavními typy přípravků dělenými do kategorií podle toho, co je hlavním aktivním oxidačním činidlem těchto přípravků. Vybírat tak můžete z chlorové, bromové a kyslíkové chemie. Pokud vám vadí typický chemický zápach chlóru, tak je jasné, že zvolíte zbývající dvě kategorie. Pokud však hledáte nějaký osvědčený, léty prověřený přípravek, tak se vám vyplatí právě na chlorovou chemii vsadit. S úspěchem se totiž k desinfekci vody používá již celou dlouhou řadu let, a to i v profesionálních úpravnách vod či ve veřejných rekreačních zařízeních. Chlór se jako aktivní látka ve vodě vyznačuje dobrou stabilitou a skvělými účinky na veškeré organické znečištění. Pokud tedy hledáte nějakou opravdu léty prověřenou kvalitu, která vás nezklame, tak můžete bez obav vsadit na stabilizovaný chlornan sodný, známý také jako takzvaný tekutý chlór, který je vhodný jak pro přímé použití, tak pro automatické dávkovače velkých bazénů.