Co musí splňovat hry, které vás vtáhnou do děje

V dnešní době může mít zábava mnoho podob. Jednou z těch nejobvyklejších je hraní nejrůznějších her. Ať už se jedná o stolní, počítačové nebo na některé z konzol, vždy nám přináší mnoho hodin zábavy. Ne všechny jsou však stejně dobré. Snad nikdo nebude srovnávat například Superman 64 s Final Fantasy VII.Link z Legend of Zelda.jpg

Jsou ale hry, které vás vtáhnou do děje girltime.cz. Obvykle se jedná o žánr Role playing games, zkráceně RPG. Na rozdíl například od různých simulátorů, sportovních nebo platforem, tyto mají nějaký příběh. Obvykle zde hrajete za předem definovanou postavu, která zažívá nejrůznější dobrodružství.

Mezi nejtypičtější znaky patří zvyšování dovedností v průběhu hry. Například za každého zabitého nepřítele získáte zkušenostní body, které slouží k vylepšení vaší postavy. A v těch nejlepších si můžete dokonce vybírat, jakým způsobem ji vylepšíte. Budete investovat do útoku, abyste dávali větší zranění, nebo do obrany, abyste více vydrželi? Je to jen na vás.

Mezi nejpopulárnější hry tohoto žánru patří bezesporu Pokémon, Legend of Zelda a Final fantasy, zde obzvláště sedmý díl. Základem je chytlavý příběh, kde budete chtít vědět, jak vše dopadne. Zároveň k tomu přispívá i sympatická postava, za kterou hrajete. Důležitý je také hlavní padouch. Kdo by například zapomněl na Giovanniho z Pokémonů či Sephirota z Final Fantasy.

Dalším faktorem, který k chytlavosti přispívá, je bezesporu aktivita po konci hry. Pokud je zde stále co objevovat, co dělat, případně máte možnost například soupeřit s jinými hráči, rázem vás bude bavit mnohem více.

Problémem ovšem je, že zejména konzole velmi rychle stárnou, a pokud si oblíbíte nějakou starší hru, nemáte v podstatě šanci ji dnes hrát tak, jak byla původně zamýšlena. Jediným způsobem je stažení na PC a hraní na některém z emulátorů. To je sice fajn, ale co si budeme povídat, plnou zkušenost to nenahradí.Pokémon je jednou z nejpopulárnějších RPG.png

Výrobci si však všimli, že některé ze starších her si stále uchovávají popularitu, a tak je vydají pro novou platformu. Příkladem může být prvních šest pokémonech her, tedy Red, Blue, Yellow, Gold, Silver a Crystal, které byly původně pro Game Boy a Game Boy Color, před rokem však byly vydány i jejich verze pro moderní Nintendo 3DS.

Faktem je, že lidé si hrají rádi. A není důvod, proč by neměli, pokud to neovlivňuje jejich práci. Naopak, je to skvělý způsob odreagování a možnost přenést se do jiného světa. A to za to stojí, nebo ne?