Bojové sporty rozvíjejí svaly i ducha

Pokud nehledáte jenom slepé mlácení do hlavy někde na ulici nebo po fotbalovém zápase, můžeme vám doporučit zbrusu nový koníček, u kterého určitě nebudete litovat, že vás někdo praštil. Jedná se o bojové umění a sporty https://www.onlinechlap.cz/sport/. Jaký je mezi nimi rozdíl? V jedněch máte přesah do filosofie, u druhých se jedná spíše o osobní rozvoj. https://www.czechinvest.org/rozvoj-vyzva-i-vyzva-ii Ale více či méně jsou si rovny, protože se u nich zapotíte tak i tak a hlavně – zdokonalíte sebe sama.
zápas v kickboxu a pořádná rána do brady.jpg

Bojové sporty

Zde patří takřka cokoliv, od MMA až po thajský box nebo box klasický. Můžete mít celou řadu nejrůznějších aktivit, které si od vás vyžádají skutečně hodně po fyzické stránce, ale budete se po každém tréninku cítit zatraceně dobře. A navíc vás tady nenaučí jenom to, jak se prát a jak schytat ránu a vstát, ale zároveň vám taky napoví, jak se chovat v nejrůznějších situacích či co dělat, když vás někdo složí na zem. Většinou se jedná opravdu o skvělé protažení celého těla, ovšem nikdo vám nebrání, pokud si z toho vezmete něco více.

Bojová umění

Jedná se o systémy boje vyvíjené po celé generace (stejně jako bojové sporty), ovšem s tou výjimkou, že nutně přebíráte také jistý filosofický pohled na svět tohoto umění. Například japonské karate či aikido nebo čínské kung-fu a další wushu (čínská bojová umění – různé styly) vždycky dodají člověku něco více, možná v tom všem najde smysl anebo se jen naučí nějaké fajnové triky, které může ukazovat přátelům.malí chlapci zápasí s meči na zahradě.jpg

Ať je to co je to, vždycky se naučíte něco nového a hlavně si zacvičíte a pořádně protáhnete. Můžete si být jisti, že tohle je něco, co vás jen tak nepustí, pokud vás baví alespoň sledovat akční filmy. Minimálně si z toho vezmete to, že radši pro vás bude lepší nějaký nekontaktní sport jako například tenis nebo běh. Důležité je to, aby vás to bavilo a abyste se po každém tréninku cítili dobře a jako páni svého světa. A o to tak trochu i jde, ne?