48 hodin v Berlíně

·         Fernsehturm
               
Fernsehturm je berlínská televizní věž vysoká 368 metrů, která vám poskytne výhled na celé město. Nachází se téměř na náměstí Alexanderplatz v centru Berlína. Televizní věž je otevřená od 10:00 do 24:00, proto doporučuji návštěvu naplánovat těsně před stmíváním, kdy uvidíte Berlín jak za denního světla, tak ve tmě. Vstupné vás výjde na 13€. Mimo jiné se zde nachází i restaurace a bar.
 německá vlajka
·         East side gallery
               
Co rozhodně stojí za návštěvu, je místní streetart. East side gallery je jedním z posledních pozůstatků berlínské zdi. Jedná se o cca 1,3 km dlouhý úsek na severním břehu Sprévy. Přes 100 německých i zahraničních umělců zde znázornilo kus historie ve formě graffiti.
 
·         Reichstag building
               
Architektonický skvost doplněný o skleněnou kopuli, ze které je fantastický výhled. Jelikož se jedná o místní dominantu, je zde velký nával turistů, proto je nezbytné, udělat si předem rezervaci. Prohlídka je zdarma i s audioprůvodcem, který je vícejazyčný, ale nevyhnete se důkladným bezpečnostním kontrolám.
 
·         Victory column
 
Vítězný sloup se nachází uprostřed kruhového objezdu a jediná cesta k němu je podchodem. Na jeho vrcholu se nachází 8 metrů vysoká socha, symbolizující vítězství za sjednocení Německa. Za vstup dovnitř zaplatíte 3€. Od sloupu vede bulvár Unter den linden, přes který se dostanete přesně k Braniborské bráně.
 brandenburger tor
·         Brandenburg gate
 
Symbol Berlína, který byl zřízen již v roce 1734 jako celní brána. Ke konci druhé světové války byla brána silně poškozena Rudou armádou a k její rekonstrukci došlo v padesátých letech, přičemž byl odstraněn kříž a orel.
 
·         Holocaust memorial
 
Památník tvoří téměř 3000 betonových bloků různé výšky, vstup je zdarma. Procházet se tímto labyrintem je velmi zvláštní zážitek, který při návštěvě Berlína nesmíte vynechat, donutí vás k zamyšlení.
 
·         Museum island
 
Jedná se o komplex pěti muzeí již v jednom z nich se nachází socha královny Nefertiti. Za vstup do muzeí se platí vstupné, ale lze se jen tak procházet kolem řeky Sprévy a obdivovat velkolepou architekturu.