Zaručeně vítězné lovy

Mnoho dní není rybářům vůbec nakloněno, a tak se snadno stane, že, ač se rybáři snaží sebevíc, neuloví ani rybku. Pokud se chcete stát rybářem, ba co víc –úspěšným rybářem, je potřeba, abyste znali nejen správné taktiky lovu, ale také mnoho dalších důležitých poznatků rovnajících se rybářské vědě. Jedině tak přelstíte i ty ryby, které nechtějí brát, a budete mít zaručené vítězné lovy. Proto přinášíme pár tipů, díky kterým ulovíte ty největší trofejní ryby.
červená ryba
1. VÝBĚR MÍSTA
Výběr loveckého místa je velmi důležitý. Umět najít místo, kde se to rybami jen hemží, kde je útulno, hezky a klid, není jednoduché. Když se vám to podaří, máte napůl vyhráno. Oblíbená místa pak můžete využívat častěji, ovšem dejte si pozor, abyste si tam všechny ryby nevychytali, proto na stejném místě nelovte často. Navíc ryby jsou chytré, proto je potřeba měnit taktiku lovu, i různá maskování, jinak půjdete domů s prázdnou. Nezapomeňte také střídat typy návnad, aby nebyly rybičky znechucené pořád ze stejného jídla.
rybář v košili
2. ZAKRMOVÁNÍ
Zakrmování, ač se mnohým může zdát zbytečným, je důležitou součástí lovu ryb. Házením návnady totiž nalákáte ryby na vaše lovné místo, a zároveň si je tam udržíte co nejdéle. Docílíte tak skvělého lovu. A čím zakrmovat? Klíčovými nástrahami jsou vždy červi, žížaly a kukly. Existuje však také řada krmných směsí, které si můžete zakoupit ve specializovaných obchodech.

3. SPRÁVNÉ NÁČINÍ
Rozhodně nepodceňujte volbu rybářského náčiní. Například správnou volbou prutu zdoláte i tu největší rybu. Chyba na vašem náčiní se velmi rychle projeví, proto je důležité, abyste si nakoupili jen takové pruty, navijáky a další rybářské potřeby , které vám zaručí úlovky i v extrémních podmínkách.
ulovená ryba
4. VÍRA V ÚSPĚCH
Každý rybář by měl zůstat pozitivně naladěn a věřit ve svůj úspěch. Tato víra přinese nejlepší úlovky, jaké jen můžete zažít.