Zajímavý internet

Není to ani tak dávno, co vznikl, vlastně to není něco málo přes 20 let. A že za tu dobu udělal snad největší skok v dějinách technologií. Žádný jiný lidský vynález neprodělal tolik změn a tolik transformací a vylepšení a nepřesáhl tolik původní rámec jako internet. A nyní vám přinášíme pět nejzajímavějších faktů, které spojuje tohle magické slovo.
otazníky v bublinách 

1)     Obrazovky a erotika

Je pravda, že lidé už od prvních dob filmu experimentovali s lechtivými tématy, a ještě předtím tu byly „sprosté obrázky“ pro chlapce ze středověku. První komerční využití internetu otestoval právě porno průmysl. A ten sebou přinesl také nesl další rozvoj, například online platby, streaming nebo také virtuální realitu. Tady proto lze vidět, že nejlepším impulsem pro rozvoj je erotika a válka. A to v jakémkoliv věku.
 

2)     První svého druhu

Naprosto první webová stránka byla vytvořena Timem Berners-Lee 6. srpna 1991. Nebyly to žádné nahotinky, pouze prostá webová stránka obsahující informace jako například co to vlastně ten internet je, jak si stáhnout a nainstalovat prohlížeč a další informace, které nám dnes připadají naprosto triviální.
 

3)     Videa a views

První video nebyla žádná povedená lumpárna ani nějaká významná událost jako start rakety nebo nějaký proslov státníka. Prvním videem na internetu byl záběr vařící se kávy, protože vědci z univerzity v Cambridge zkrátka chtěli vědět, jestli už mají kávu hotovou, aniž by do kuchyně zašli.
 otazník místo hlavy

4)     Internet jako vedlejší produkt

Internet byl původně vedlejší produkt řešení, jak zrychlit rychlejší odesílání a přijímání souborů Evropské rady pro jaderný výzkum v CERNu. Později se z tohoto malého a nevýznamného projektu zrodila internetová síť tak, jak ji známe nyní.
 

5)     Hollywood zaostává

Ročně je na youtube nahráno více videí, než by kdy zvládly natočit všechny studia v Hollywoodu za 43 000 let. Každou minutu po celém světě je na youtube nahráno přes 70 hodin záznamu, takže to pomalu vypadá, že neděláme nic jiného, než že sedíme s kamerou a točíme.