Vydejte se s námi z ubytovny Praha na trasu korunovace českých králů

Praha je lákavým turistickým cílem z mnoha důvodů – je zde celá řada nádherných památek, které pamatují události staré stovky let, zároveň vás tu může překvapit velmi členitý kopcovitý terén s mnoha přírodními úkazy a rozsáhlými parky, ale přece jen byste si neměli nechat ujít to základní, co k Praze neodmyslitelně patří – procházku po trase průvodu budoucích českých králů. Do Prahy se tedy nevyplatí vycestovat jen na pár hodin, ubytování na okraji města však nemusí být předražené, mnohé ubytovny vám poskytnou služby na úrovni privátních penzionů a preferujete-li klid, stranou rušného centra, můžete využít služeb ubytovny Praha na Černém Mostě.katedrála sv. Víta na Pražském hradě

Královská cesta

Praha je jedno z nejkrásnějších měst světa, za jehož klenoty putují každoročně miliony návštěvníků. Centrum města se může pochlubit širokým výčtem památkových objektů, z nichž ty nejcennější najdete na trase tzv. Královské cesty. Tudy se v minulosti ubíraly průvody, které provázely na slavnostním aktu budoucí české krále, směřující k vyvrcholení korunovační slavnosti. Můžete se tudy projít pěšky a alespoň pomyslně se propojit s historickými událostmi, které určovaly podobu naší země od první poloviny patnáctého století. Malá Strana – po trase Královské cesty
Začátek byl vždy naplánován v budově Obecního domu (ve středověku zvaném Královský palác) v sousedství Prašné brány. Odtud průvod směřoval ulicí Celetnou podél Ovocného trhu na Staroměstské náměstí k budově Staroměstské radnice s Orlojem. Tento první úsek http://rejstrik.penize.cz/24178896-spolecenstvi-vlastniku-jednotek-domu-nad-kralovskou-oborou-c-p-504-v-praze-bubenci Královské cesty je jedním z nejzajímavějších míst v centru Prahy, kde se také pohybuje největší počet zahraničních turistů.
Další trasa je již poměrně zjevná, nemůže vést jinudy, než Karlovou ulicí ke kostelu sv. Salvátora a budově Klementina na Křížovnické náměstí ke Staroměstské mostecké věži – začátku Karlova mostu. Další kroky korunovaných panovníků včetně těch vašich povedou k Malostranskému náměstí a závěrečný úsek je završen stoupáním Nerudovou ulicí s odbočkou úzkou ulicí Ke Hradu až na Hradčanské náměstí a do areálu Pražského hradu.
Někteří lidé si nenechají ujít Královskou cestu i v různých ročních obdobích, velmi působivá je např. v zimě, s čerstvě napadaným sněhem. Absolvují ji obvykle v obráceném sledu – od Pražského hradu až na Náměstí republiky.