Tajemná Indonésie – Tamtamy času. Zajímá Vás souostroví divů?

Cestovní kancelář Livingstone Vás zve na výstavu Tajemná Indonésie – Tamtamy času, jenž se koná v Českých Budějovicích a bude k dispozici až do 30. 4. 2017. Jedná se o jednu z největších výstav v České republice, jenž nám představí taje a krásy Nové Guineje, Indonésie, Pacifiku a Šalamounových ostrovů.

Na výstavě budete procházet imitací džungle, k vidění tu bude stromová chýše kmene Korowai a chýše kmene Dani. Budete mít příležitost si prohlédnout mohutné rituální totemy, tajuplné domorodé masky, luky, šípy, kamenné sekery, kostěné nože, čelenky, ozdoby a mnohé další exponáty, doplněných desítkami vysoce kvalitních barevných fotografií a projekcí filmů.

Povězme si teď něco víc k Indonésii…

Celkový počet ostrovů tohoto souostroví je kolem 17 000. Najdeme tu ostrovy všech možných velikostí, přičemž každý z nich je naprosto jedinečný. Souostroví rozděluje takzvaná walaceova linie, ostrovy na západ od této linie se přiklání k Asii, zatímco ostrovy na východní straně mají blíž k Austrálii.
indonésie sumatra
Sumatra se pyšní pestrou faunou, najdeme zde slony, nosorožce, orangutany, dokonce i tygry. Jáva nás může okouzlit překrásným palácem, k nebi se tyčícími sopkami i jaguáry. Kalimantan představuje kmen Dajaků, žijících ve vesnicích v dlouhých chatrčích postavených na kůlech. Lombok nabízí pohled na majestátní vulkány. Sumba může nabídnout koně a původní způsob života. Ostrov Komodo se může chlubit komodským drakem, největším ještěrem na světě. Flores ukrývá kmeny animismu i bohatou exotickou floru.
kmenové vesnice
Nová Guinea, druhý největší ostrov světa, poskytuje neobvyklou kombinaci terénu. Hory, údolí, jezera, bažiny i největší nenarušenou džungli světa. Zdejší pralesy skrývají učiněné přírodní bohatství, 10 000 druhů rostlin, z toho 2 770 jsou různé druhy orchidejí. Téměř 900 druhů ptáků, 500 motýlů a 175 různých savců, přičemž většina z nich se jinde na světě nenajde.