Před jízdou se nepije

Už snad i každé malé dítě ví, že chce-li někdo řídit auto nebo obdobné vozidlo, nesmí před jízdou pít. Tedy může pít, ale jen nealko, takže pokud by si chtěl v takové situaci dopřát třeba litřík bílého, pak přichází v úvahu jedině mléko.
Ví se to, ovšem pouze mezi lidmi. Osud jako by to nejednou nevěděl. A tak se zkrátka čas od času stane, že člověk někam zajede, popije tam a pak najednou dospěje ke zjištění, že by měl vlastně bezodkladně někam odjet. Jenže v tu chvíli už je pozdě, paragrafy už někomu takovému zakazují usednout za volant.
A co teď s tím? Jak to zaonačit, aby se člověk dostal do cíle tak, jak je třeba?taxi na ulici
Je-li dotyčný hloupý nebo příliš opilý, možná ho napadne to risknout a přece jenom odjet. Třeba se mu poštěstí a dobře to dopadne, nikdo ho nezastaví, nikdo se mu nepřiplete do cesty a nedojde ke škodám na majetku a újmám na zdraví a životech. Ale to je skutečně to nejhloupější a nejhorší, co dotyčného může napadnout.
Rozumný člověk naopak zvolí jinou alternativu. Třeba hromadnou dopravu nebo taxi. Tedy někoho, kdo ho odveze do cíle spolehlivě a bezpečně. Tak, jak to má být. Což ale může mít i své mouchy. Třeba v tom, že člověka sice odvezou, ale jeho vůz už ne. Takže se bude muset dodatečně po vystřízlivění řešit otázka toho, jak dostat zpět své na místě ponechané vozidlo.
Anebo takový problém také vůbec nastat nemusí. Protože existuje i odvoz vozu Praha, což je služba nabízející odvoz takového podnapilého řidiče jeho vlastním vozem. Stačí si tu zavolat na dispečink a domluvit si to a pro dotyčného přijedou hned dva taxikáři, kteří mají za úkol dostat ho do naplánovaného cíle cesty. Jeden z nich odveze zákazníka jeho vlastním vozem, zatímco druhý je následuje ve vozidle firemním, aby pak kolegu odvezl opět zpět.žlutý taxík
A tak vlastně mohou být všichni spokojeni. Zejména ten, kdo napřed pil a až potom myslel. Protože ten se dostane se svým autem tam, kam potřebuje, a to bez sebemenšího https://www.womenzone.cz/poradna/otazky/Ignorace-bez-sebemensiho-duvodu-185942 rizika.