Nová podlaha

Tuto otázku nemusí řešit jen ten, kdo staví dům, ale třeba ten, kdo zdědil nebo koupil něco staršího a zjistil, že výměna podlahy je nutná a tluče na dveře.
Nuže, možností, co dát na zem je více. Někdo preferuje čistě prkna, jiný něco na ně a třetí chce podlahu plovoucí. My se nyní ve článečku vyhneme těmto možnostem a povíme si o jedné, která vlastně do jedné z řečených trochu spadá.
Touto podlahou je marmoleum. Co že to je? Nu, kdysi se dávalo linoleum, dnes je moderní to druhé.Marmoleum s duhou
Tato věcička vznikla již dávno, ale nynízažívá velký boom. Jde vlastně o přírodní směs několika materiálů. Jsou jimi především mletý vápenec, nebo dřevitá či korková moučka. Dále pak lněný olej a borovicová pryskyřice. To vše se smíchá v jistém poměru dohromady, a máme čistě přírodní materiál velmi vysoké kvality. Marmoleum podlaha Yesinterier je pak firma, kde je možno tento výrobek zakoupit. A nejen to, ale na jejich webu lze ihned přímo vypočítat, kolik bude celá podlaha stát. Průmyslová zátěžová podlaha
Tedy musíte samozřejmě znát rozměry, bez nich by to nešlo. Maximálně tak odhadem.
Pokládka tohoto materiálu není nic složitého a dá se zvládnout i svépomocí, i když práce odborníka je přece jen kvalitnější, a především určitě rychlejší.
U tohoto materiálu nějak moc nevadí, když se něco menšího stane. Jak při pokládce, tak později. V klidu je možno nějaký ten vroubek zatmelit, nebo, pokud je větší jinak opravit. To se dělá vyříznutím celého čtverce s problematickým místem a prostě se nahradí novým. A pokud si pohlídáte vzor, nikdo nic nepozná, ani když mu na to místo přesně ukážete. Ostatně, pokud víme, že bude některé místo více zatěžováno, možno použít speciální nátěrovou hmotu.
Výhodou je také to, že se z marmolea nevypařují žádné toxické látky. Což se u jiných podlahovin někdy stávalo. Zde jde však přece jen o přírodní materiál, takže zde toto nebezpečí odpadá.