Lyžařské a módní hity, které letos sviští po sněhu


VÝKON A KRÁSA
Hlavním klíčovým trendem dnešních lyžařů je styl oblečení, které si s sebou berou nejen na sjezdovky, ale také na běžky. V riflích už byste dnes na svahu těžko někoho potkali. Každý totiž sází na funkčnost. A pokud lyžařský komplet nemá kvalitní membránu, která chrání před vlhkostí a větrem, těžko si ho kdo oblékne.

Dnes se používají materiály, které odpuzují vnější vodu a zároveň propouštějí pot, což vám zaručuje skvělé pohodlí. Tyto materiály jsou nejen kvalitní, pružné a lehké, ale také elegantní a nepřidávají zbytečná kila navíc. Enormním požadavkům odpovídají také moderní střihy, které nejen zajistí maximální pohodlí, ale zároveň zpevňují potřebné partie, čímž pomáhají chránit před zbytečnými úrazy.

EXPLOZE BAREV
Letošním hitem jsou především zářivé barvy. Absolutním jedničkou je jednobarevná bunda doplněná kalhotami v různých barevných kombinacích. Horkou novinkou je žlutozelená, zářivě červená, nebesky modrá, tmavá růžová, nebo světle fialová.

STYL A MÓDA
Kdo chce být opravdu in, měl by mít sladěné oblečení, od bundy, kalhot, přes helmu, nákrčníky, kukly i spodní vrstvy. Barevně by měly samozřejmě ladit i lyže a hůlky. Kdo chce vypadat stylově, musí počítat s tím, že nejlepší oblečení není vůbec levnou záležitostí. Ceny špičkových módních i funkčních kompletů se můžou vyšplhat až přes 20 000 Kč.

Nově nadiktované módní trendy však nejsou na sjezdovkách povinné. Pokud máte neporušené oblečení z minulých let, určitě nemusíte kupovat nové kousky. Nebojte, nebudete sami, kdo bude na lyžích brázdit sjezdovky i ve starších modelech.

CO NA BĚŽKY?
Na běžky by se každý měl obléci podle toho, jaká je venku zima, i podle toho, jaké výkony bude podávat. Dlouhé kalhoty se zateplenými koleny jsou samozřejmostí. Jinak je vhodné funkční triko s dlouhým rukávem, a přes něj vestu nebo slabší bundu. Pokud je velká zima, vezměte si raději o jednu termoizolační vrstvu navíc, kterou můžete v případě tepla vysvléci a ovázat si jí třeba kolem pasu.