Kdo půjčí podnikatelům?

Pokud se podnikatelům nedostává finančních prostředků a jejich aktivity se kvůli tomu nemohou náležitě rozvíjet, mají to složité. Protože na nich záleží nejenom osud jich samotných, ale i osud jejich zaměstnanců, partnerů, dodavatelů a kdo ví, koho ještě.

A aby firma i všichni zmínění přečkali momentálně panující těžkosti pokud možno bez problémů, je nejednou třeba vzít si půjčku od nějaké finanční instituce. Protože je to často jedině nějaká ta finanční injekce, co může všechny zachránit a uvést vše do pořádku.
slečna a peníze

Potíž je tu ale v tom, že jakmile je podnikatel v nesnázích, nikdo zrovna neoplývá ochotou mu pomáhat. Ti, kdo jím jsou osloveni, nejednou odmítají půjčku poskytnout, a to z vcelku pochopitelného důvodu. Prostě se obávají, že půjde dotyčný podnikatel i se svojí firmou ke dnu a oni tak už své peníze nikdy neuvidí. A zmíněný podnikatel nemívá často nic, čím by dotyčné mohl přesvědčit o tom, že půjčku chce a také dokáže řádně splatit.

Jedinými, na koho se pak může takový podnikatel ještě spolehnout, jsou tak jenom nebankovní poskytovatelé půjček. Jimi nabízená hypotéka na pozemek je totiž nastavena tak, že na ni může dosáhnout i někdo, kdo má skutečné problémy. I ten, kdo má dejme tomu nevalně vypadající daňové přiznání, záznamy v registrech dlužníků, dluhy či exekuce.

Stačí, má-li takový podnikatel nějakou nemovitost, třeba i ten výše zmíněný pozemek, stačí, když dokáže poskytovatele přesvědčit o tom, že jeho příjmy budou stačit na splácení, a může dosáhnout svého. Stačí dát nebankovní společnosti do zástavy onu nemovitost a nikdo už tu nedělá žádné obstrukce. A žadatel si tak může přijít k penězům i velice rychle, i za podmínek, jež lze v dané situaci považovat za přímo ideální.
eura v trávě

Podnikatel tu tak může dostat až sedmdesát procent odhadní ceny zastavené nemovitosti, jež může splácet třeba i třicet let po nízkých splátkách. Což je jen nepatrný zlomek z výhod, jež skrývá tato hypotéka. Jež by mohla pomoci klidně i vám, potřebujete-li to.