Jeho písně jsou stále živé!

Petr Novák své v nejedné své písní vyznává ze svých citů, problémů s nešťastnou láskou či zklamání. Právě proto jsou jeho písně stále tolik oblíbené a stále mají co říct. Tento hudební samouk se narodil 6. 9. 1945. Původně směřoval spíše k divadlu, ale na DAMU ho jej nikdy nevzali. Poté, co se jeho rodiče rozvedli, přestěhoval se s matkou na Vinohrady. Čekal ho nelehký úkol, najít si nové kamarády. Našel ho shodou okolností v chlapci, jenž se jmenoval Ivo Plicka. Tento hoch bydlel v protějším bytě a poté co vyrostli z dětských her, byl právě Plicka autorem většiny textů Novákových písniček.
sluchátka a desky
Vyloučen z gymnázia a řada dalších problémů
Petr Novák se nikdy netajil svým odmítavým postojem vůči komunismu. Poté co o režimu vyjádřil dosti neuctivě, byl před maturitou vyloučen z gymnázia. Petr hrál odmala na klavír, který mu ale příliš neučaroval, hudbě propadl definitivně až poté, co dostal ve 14 letech k Vánocům kytaru. V roce 1963 začali hrát ve Velké Británii Beatles, které Novákovi natolik učarovali, že si založil kapelu se stejným názvem! Později ji přejmenovali na George and Beatovens. Brzy přišel úspěch, v tehdejším rozhlasovém žebříčku Houpačka uspěli s písničkou: Já budu chodit po špičkách. V žebříčku se tato píseň udržela celý rok!
směšovač audio
Cesta na vrchol a pád
V roce 1966 natočil s Flamengem svou nejslavnější píseň Náhrobní kámen. O rok později se stal Zlatým slavíkem! V roce 1969 vyhlásil na Bratislavské lyře minutu ticha za Jana Palacha, což mu v důsledku přineslo řadu problémů a zákazů. Novák musel zmizet z televize, rozhlasu, počet jeho koncertů se snižoval. Pak přišla těžká autonehoda, během které málem přišel o nohu.
kulatý mikrofon
Poté co se dal do pořádku, musel svou kariéru začít budovat téměř od začátku. Jeho život a zdravotní stav bohužel výrazně ovlivňovala jeho životospráva, Novák téměř nejedl, ponocoval, kouřil a vypil značné množství alkoholu. Mimochodem alkohol byl osudový i pro jeho ženu, krásnou herečku Evu Jakoubkovou. Když v roce 1997 zemřel, vážil při své výšce 190 cm pouhých 60 kilo.